Wycieczka "Łazienki Królewskie"

city
Warszawa
25
26
27
28
clock
2,5 godzin
59.99
zł / os.
group
6 - 30
Wycieczka “Łazienki Królewskie”.Zapraszamy serdecznie do wspólnego zwiedzania największego parku w Warszawie.

Park ten był niegdyś letnią rezydencją ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Stara Pomarańczarnia –  pawilon mieszczący popularną grę towarzyską w tamtym czasie – True Madame, – kuchnię zwaną Wielką Oficyną, – Pokoje gościnne dla członków królewskiej rodziny w Pałacu Myślewieckim. Goście spoza rodziny nocowali z kolei w Austerii. Był Wodozbiór i stróżówka dla gwardzistów pilnujących królewskiego bezpieczeństwa – Stara Kordegarda. Król jako miłośnik i mecenas sztuk posiadał własny teatr – teatr ten był unikalny i bardzo charakterystyczny, ze sceną położoną na wyspie a od widowni oddzieloną wodą. Na terenie ogrodu znajduje się wiele rzeźb postaci znanych z antycznej mitologii.

Zapraszamy do podróży w czasie do epoki rokoko z ostatnim królem w roli głównej. Dodatkowo będziemy podziwiać Belweder, ,w którym mieszkali Polscy krówlowie. Dodatkowo zobaczymy Park Pamięci Chopina, z najsłynniejszym na świecie pomnikiem tego kompozytora, gdzie skonfrontujemy mit o natchnionym kompozytorze z prozą jego dnia codziennego.

Miejsce spotkania:

Brama główna do Pałacu Belweder (ul. Belwederska 54)


Ogólne warunki Wycieczki odbywają się w języku polskim w proponowanych przez nas terminach, pod warunkiem że zbierzemy grupę 6 osób oraz w każdy ostatni piątek miesiąca, niezależnie od ilości osób.

 

Rozrywkę wolno zamówić tylko dla grupy indywidualnej. Tutaj

Możecie zamówić rozrywkę indywidualnie tylko dla waszej grupy od 10 os. (albo za 10 os. płatę).
Gdy zbiera się grupa jest możliwość wybierać sobie podchodzący czas i dzień.

Także możecie wybierać język: PL, EN.

Termin rezerwacji potrzebuje wpłatę. 50% wpłaty wrócimy, jeżeli odmówicie rozrywkę przynajmniej 96 godz. do jej rozpoczęcia się.

Jeżeli rozrywkę odmówicie później – wpłata nie  będzie zwrócona.

Wstępna liczba uczestników:
-

+

Imię:

E-mail:

Telefon:

Komentarz:

* Zwrócimy się do Ciebie w ciągu 1 godziny
Jan O.
2015-09-23
Ogólnie jesteśmy zadowoleni z wycieczki. Zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni telefonem od Pana do nas spóznialskich i oczekiwaniem na nas przez przewodniczkę z grupą. Pani przewodniczka posiada bardzo dużą wiedzę o zabytkach Warszawy i ciekawie o niej opowiada. Wycieczkę uważamy za udaną i myślę, że skorzystamy jeszcze w przyszłości z waszych usług.
Bogumiła B.
2015-09-21
Bardzo miły popołudniowy spacer z uroczą , sympatyczną panią przewodnik. Interesujące opowieści, fakty historyczne przedstawione w zabawny sposob. Duża wiedza historyczna p. Katarzyny Wójcik pozwoliła milo spędzić popołudnie w warszawskich Łazienkach. Szkoda że grupa była tak nieliczna. Gorąco polecam